جمعه 4 اسفند 1396
 
 
تاریخ 1396/04/28         ساعت 10:37:40     گروه خبري اخبار داخلی
مدیر شعب بانک مسکن در استان خراسان شمالی با اشاره به تحقق 420 درصدی اهداف این مدیریت در افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: در صورت افزایش سقف این تسهیلات در مرکز استان به یک میلیارد و در سایر شهرستان‌های استان به 800 میلیون ریال، استقبال از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم، رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.
جذب 325 میلیارد ریال منابع در قالب صندوق مسکن یکم
مدیر شعب بانک مسکن در استان خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که چه تعداد حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم این استان افتتاح شده است به روابط عمومی بانک مسکن گفت: از زمان تشکیل صندوق پس انداز مسکن یکم در 16 خرداد 1394، تعداد 1849 فقره حساب در این قالب افتتاح شده که مانده منابع آن تا 15 تیر سال جاری، بالغ بر 325 میلیارد و 518 میلیون ریال است.
مجید اسدی‌فرد با تأکید بر اینکه از ابتدای 1396، به میزان 420 درصد از اهداف ترسیم‌شده بانک در استان، محقق شده است افزود: اهداف از ابتدای آغاز طرح تا کنون، 276 میلیارد و 340 میلیون تومان بوده است.
وی درباره بیلان عملکرد شعب در افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم عنوان کرد: بیشترین تعداد حساب در این صندورق با بیلان عملکرد 1145 فقره حساب مربوط به شعبه مرکزی بجنورد است که مبلغی بیش از 232 میلیارد و 844 میلیون ریال را برای مدیریت بانک در استان خراسان شمالی به ارمغان آورده است.
مدیر شعب بانک در استان خراسان شمالی درباره علت اینکه در سایر شهرستان‌های استان، تعداد افتتاح حساب کمتر بوده توضیح داد: در برخی شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر، تعداد واحدهای مسکونی دارای سند رسمی ناچیز است که این موضوع، باعث شده تا متقاضیان نتوانند از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای خرید واحد مسکونی در چنین شهرهایی استفاده کنند.
اقدامات میدانی مدیریت خراسان شمالی در حوزه مسکن یکم:
مدیر شعب بانک مسکن در استان خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای استقبال بیشتر مردم از حساب صندوق پس انداز مسکن یکم انجام شده است تصریح کرد: از همان ابتدای آغاز طرح، آموزش صحیح و مستمر کارکنان بانک شروع شد که این اقدام در قالب دوره‌های آموزشی در بازه‌های زمانی هر دو یا سه ماه یک بار آموزش شد.
اسدی‌فرد اضافه کرد: این آموزش را شخص بنده، معاون مدیریت استان و مسئولان و کارشناسان اعتبارات و بازاریابی بانک در استان عهده‌دار بوده ایم.
وی با اشاره به اقدامات میدانی مدیریت خراسان شمالی در ترویج افتتاح حساب پس انداز مسکن یکم خاطرنشان کرد: تلاش شد تا از بیلبوردها در تبیلغات محیطی استفاده شود که به منظور کاهش هزینه‌های مدیریت، سعی کردیم از بیلبوردهای تعبیه‌شده بر فراز ساختمان شعب استفاده کنیم.
وی همچنین اضافه کرد: جلسات مختلفی نیز با استاندار خراسان شمالی برگزار شد تا دستگاه‌های دولتی با صندوق پس انداز مسکن یکم آشنا شوند که چنین جلساتی در شهرستان‌ها، توسط مسئولان شعب با فرمانداران شهرستان‌ها انجام شده است.
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :