سه شنبه 1 خرداد 1397
 
 
تاریخ 1395/09/06     تعداد دفعات مشاهده 738 بار     ساعت 10:27:45     گروه خبري آذر ماه 95
کادرپروری و جانشین‌پروری از نشانه‌هایبرنامه‌ریزی درست، آینده‌نگری و جامع‌نگری مدیران است و فعالیت در تمامی حوزه‌های کمی و کیفی، از وظایف اصلی مدیران بوده و طرح موضوعی همچون جانشین‌پروری نیز در همین قالب قابل ارزیابی است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت البرز، دکتر محمدهاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک در سفر به استان البرز که با همراهی اعضای هیات مدیره، مشاور مدیرعامل، مدیران امور و روسای برخی ادارات صورت گرفت درنشست روسای شعب استان این مطلب را بیان کرد.
وی از عملکرد خوب و درخشان مدیریت قدردانی کرد و با اشاره به وضعیت مطلوب این مدیریت در اغلب شاخص‌هاتأکید کرد:آنچه باعث کسب نتایج مناسب پس از پی‌ریزی و طرح‌ریزی بنیان‌های صحیح فکری در این استان شده،پیگیری و پایش مستمر برنامه‌ها و فعالیت ‌هاست.
مدیرعامل بانک با اشاره به نقش مؤثر بانوان در موفقیت‌های جاری بانک، موفقیت بانوان در تصدی سمت‌های مدیریتی استان با بهره‌گیری از ویژگی دقت و انضباط را الگوی مناسبی برای سایرین در اعتماد به بانوان همکار دانست.
دکتر بت‌شکن بیان کرد:استان البرز از ظرفیت‌های منحصربه فرد خوبی مانند ظرفیت سپرده‌خیزی برخوردار است ودر مواجهه با تعدد اقوام و ناهمگونی در بافت جمعیتی که در این استان شاهد آن هستیم،باید توانمندی تبدیل تهدید به فرصت را داشته باشیم وبرای ساختن آینده با تکیه بر کار و شیوه‌های درست، اقدام مؤثر به عمل آوریم.
وی افزود:استان البرز از قطب‌های صنعتی کشور استو گسترش روزافزون جمعیت در آن باعث می‌شودظرفیت تبدیل شدن به یک استان پرداخت‌کننده تسهیلات را دارا باشد اما نباید فراموش کرد رعایت بهداشت اعتباری در پرداخت تسهیلات بسیار مهم است زیرا عدم رعایت این امر مهم،باعث افزایش معوقات منجر به افزایشNPLو هزینه‌های بانک خواهد شد.
مدیرعامل حضور 19 شعبه البرز از 31 شعبه در منطقه سبز در ارزیابی عملکرد را نشان از تفوق مدیریتی دانست و ابراز امیدواری کرد این حرکت رو به جلو به صورت مستمر ادامه یابد.
دکتر بت‌شکن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکهدر بخش منابع خوشبختانه وضعیت امروز بانک یک وضعیت منحصر به فرد است،تمرکز صرف بر عملیات سپرده‌پذیری را عامل افزایش هزینه برای بانک توصیف کرد و از کارکنان خواست به عنوان یک بانکدار و برخوردار از نگاه کارشناسانه در دو حوزه منابع و مصارف عمل کنند.
وی تأکید کرد:تنوع محصولات سپرده‌ای و تسهیلاتی و ترکیبی بانک در هیچ دوره‌ای تابه این حد نبوده اما برای گسترش آن،برنامه‌ریزی بهتری انجام خواهیم داد.
مدیرعامل اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان یک بانک دولتی توسعه‌ای، تحرک بخشیدن به بخش مسکن در کشور است و هر کاربر باید یک مشاور متخصص درکسب اطلاعات و ارایه محصولات بانک به متقاضیان و مشتریان باشد.
در ادامه این نشست فریبرز نعیمی مدیرشعب البرز، حضور مدیرعامل و هیات همراه در استان البرز را باعث دلگرمی روسای شعب و کارکنان این مدیریت دانستو گزارشی از اقدامات صورت گرفته در استان ارایه کرد.
وی رتبه مدیریت البرز را از حیث میزان منابع در بین مدیریت‌های هم‌درجه دوم اعلام کرد و افزود: تا پایان مهرماه سالجاری، 33 درصد از کل میزان منابع جذب شده در استان متعلق به بانک مسکن بوده و از این حیث پس از بانک ملی رتبه دوم و از لحاظ مانده منابع در شبکه بانکی استان، رتبه سوم را در بین سایر بانک‌ها در اختیار داریم.
نعیمی با اشاره به ظرفیت‌های منحصربه فرد موجود در استان البرز، شرایط را برای گسترش شبکه بانک در این استان مناسب توصیف کرد و گفت:علیرغم ویژگی‌های خاص استان از جمله مهاجرپذیری و به تبع آن حجم کار بالا، تلاش و همدلی موجود در منطقه عامل مهمی در دستیابی به موفقیت‌های متعدد است.
در پایان این نشست از محمدقنبری رییس شعبه مرکزی کرج، فرود رحیمی رییس شعبه سه راه حافظیه فردیس، سعید اسماعیلی رییس شعبه چهارراه مصباح، رضا میرزایی رییس شعبه فاز 4 مهرشهر، رحمان صمدی رییس شعبه مهر ویلا، اشرف حسن‌پور رییس شعبه آزادگان و آزاده مرتضوی رییس شعبه عظیمیه به عنوان روسای شعب موفق استان در بخش‌های مختلف قدردانی شد.
همچنین ازحسین ایرانی، محمدعلی خاکپور، مهدی مهرزاد، حمیدمولایی، فرزادمحمودی، رسول خلیلی، یعقوب محمدی، مجیدعابدی، علیرضا خراسانی، جعفرمقیم به‌کلی، علی شایانی مطلع، آتوسا عزیزی،مهدی مقصودی،معصومه عبدالملکی،امیرغلامی،صمدغفارزاده وحسینعلی ثابتی‌خرم از کارکنان خانواده شهید با اهدای لوح و هدایایی توسط دکتر بت‌شکن و اعضای هیات مدیره قدردانی شد.
گفتنی است بازدید از شعب استان و گفتگوی نزدیک با کارکنان نیز از دیگر برنامه‌های این سفریک‌روزه بود.
بر اساس این گزارش،در جریان این سفر مدیرعامل بانک باهمراهی محمدحسن مهدوی مدیر امور حراست، محمدحسین جوادیان مدیر اموراستان‌ها و بازاریابی،محمد نقاب‌دوست رییس اداره کل بازرسی، مسعود ایزدی و امیرحسین رضاییان رییس اداره کل حوزه مدیریت ازشعب مرکزی کرج،رجایی شهر،فلکه اول رجایی شهر،آزادی رجایی شهر و مهرویلا بازدید کرد.
در این بازدید دکتر بت‌شکن با کارکنان و مشتریان دیدارو گفتگو کرده ودر جریان آخرین وضعیت عملکردی شعب قرارگرفت.
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :