پنجشنبه 30 فروردين 1397
 
 
     پنجشنبه 30 فروردين 1397

مسکن کارت تسهیلات
«مسکن کارت تسهیلات» محصول جدیدی از بانک مسکن به منظور ارایه خدمات شبانه روزی و به هنگام به دارندگان حساب‌های صندوق پس انداز و تسهیلات متمرکز بانک مسکن، پیش روی شما می باشد.
شما مشتری گرامی می توانید با در دست داشتن این کارت از خدماتی که ذکر می شود بهره مند شوید.

خدمات ویژه مسکن کارت تسهیلات:
1. پرداخت نقدی اقساط توسط باجه‌های شعب
2. پرداخت نقدی اقساط از طریق دستگاه‌های ایستاده خوددریافت در شعب تهران و کرج
3. پرداخت غیرنقدی اقساط از طریق مسکن کارت و سایت اینترنتی بانک مسکن
4. پرداخت غیرنقدی اقساط از طریق مسکن کارت و دستگاه‌های خودپرداز ATM
5. پرداخت غیرنقدی اقساط از طریق مسکن کارت و دستگاه‌های POS داخل شعب
6. پرداخت غیرنقدی اقساط از طریق تلفنبانک شعب
7. واریز نقدی به حساب‌های کارتی صندوق پس‌انداز مسکن در تمامی شعب بانک و امکان برداشت از حساب تا مبلغ دلخواه در شعبه افتتاح کننده و در سایر شعب تا سقف معین
8. اخذ آخرین مانده و آخرین گردش حساب‌های کارتی صندوق پس انداز مسکن از طریق اینترنت
9. پرداخت غیرنقدی اقساط توسط کارت‌های شتابی سایر بانک‌ها
10. پرداخت غیرنقدی اقساط از طریق تلفن همراه
11. پراخت غیرنقدی اقساط از طریق تلفنبانک متمرکز

مشتریان گرامی برای استفاده از خدمات پرداخت‌های غیرنقدی می‌توانید در اولین مراجعــه به شعب بانک مسکن درخواست خود را برای دریافت « مسکن کارت» اعلام نمایید.

پرداخت اقساط از طریق اینترنت :
در پرداخت اینترنتی اقساط، مشتری در تمامی ساعات شبانه روز می‌تواند با اتصال به شبکه اینترنت و ورود به سامانه پرداخت اینترنتی بانک مسکن(www .bank -maskan .ir ) به راحتی از منزل و یا محل کار، اقساط خود را از طریق مسکن کارت بانک مسکن پرداخت نماید.

پرداخت اقساط از طریق دستگاه‌های خودپرداز (ATM ) :
بانک مسکن برای آن دسته از مشتریانی که به اینترنت دسترسی ندارند امکاناتی را برای پرداخت اقساط خود درسیستم مهیا نموده است که می توانند از طریق دستگاه خودپرداز و مسکن کارت در هر ساعتی از شبانه روز اقساط خود را پرداخت نمایند.

پرداخت اقساط از طریق دستگاه‌های POS داخل شعب:
باتوجه به اینکه بعضی از شعب مجهز به سیستم تسهیلات متمرکز، فاقد دستگاه‌های خودپرداز و خود دریافت می‌باشند، بنابراین امکانی نیز فراهم شده است تا مشتریان بتوانند از طریق مسکن کارت بانک مسکن اقساط خود را توسط POS‌های مستقر در باجه‌های شعب پرداخت نمایند.

پرداخت اقساط از طریق دستگاه‌های ایستاده خوددریافت:
علاوه بر پرداخت اقساط در باجه‌های شعب این امکان فراهم می باشد که مشتریان بتوانند بدون مراجعه به باجه‌های شعب اقساط خود را به صورت نقدی توسط دستگاه‌های خوددریافت که در بعضی از شعب تهران و کرج مستقر می‌باشد، پرداخت نمایند.
(در حال حاضر در برخی از شعب تهران و کرج این امکان فراهم می‌باشد)

پرداخت اقساط از طریق تلفنبانک شعب:
باتوجه به انواع حساب‌های بانکی شعب (قرض الحسنه جاری و پس‌انداز‌، کوتاه مدت و حساب‌های صندوق پس انداز) این امکان وجود دارد که مشتریان پس از افتتاح حساب یا معرفی یکی از حساب‌های بانکی خود و اخذ رمز اولیه اقدام به پرداخت اقساط کارتی خود در هر ساعت از شبانه روز از طریق سیستم تلفنبانک نمایند.

پرداخت اقساط توسط کارت‌های شتابی سایر بانک‌ها:

پرداخت اقساط از طریق تلفن همراه:
بانک مسکن در راستای توسعه ابزارهای بانکداری الکترونیک و ارائه خدمات کارامدتر و فراگیر ، اقدام به ایجاد سامانه بانکداری تلفن همراه نموده است تا با استفاده از یکی از تکنولوژی های مدرن ، ارزان و سهل الوصول گام موثری در جهت جلب رضایت مشتریان خود برداشته و مشتریان بتوانند صرفا با در دست داشتن تلفن همراه خود فارغ از محدودیت های زمانی و مکانی از خدمات بانکی بهره مند گردند.

پرداخت اقساط از طریق تلفنبانک متمرکز:
اجرای پرداخت اقساط از طریق POs‌های فروشگاهی مسکن نیز از طرح‌های در حال اقدام بانک بوده که متعاقبا راه اندازی و اعلام خواهد شد
 
 

راهنمای اخذ رمز دوم کارت تسهیلات

جهت اخذ رمز دوم کارت تسهیلات ( کارت قسط ، کارت صندوق پس انداز مسکن و مسکن جوانان ) با در دست داشتن کارت و رمز اول برای کارتهای صندوق پس انداز مسکن و مسکن جوانان می توان به کلیه شعب بانک مسکن مراجعه نمود .

مراحل انجام عملیات :

-          اخذ کارت توسط متصدی شعبه از مشتری و قراردادن آن در دستگاه پایانه شعبه

-          انجام عملیات سیستمی توسط متصدی شعبه شامل :

-          ورود به سیستم تسهیلات و پس انداز متمرکز

-          رفتن به منوی عملیات روزانه – عپملیات کارت هوشمند – درخواست تولید کلمه عبور جدید و زدن دکمه درج

-          شناسایی اطلاعات کارت توسط سیستم و نمایش آنها و انتخاب نوع رمز کارت و زدن کلید تائید در بالای صفحه

-          پس از انجام عملیات توسط متصدی اگر حساب پس انداز باشد ( پس انداز مسکن و مسکن جوانان ) بر روی صفحه pinpad پیغام " رمز اول را وارد نمایید " ظاهر و مشتری می بایست رمز اول خود را وارد نماید و سپس پیغام "رمز دوم را وارد نمائید " ظاهر که مشتری می بایست رمزی 5 تا 9 رقم وارد و این رمز را پس از نمایش پیغام " تکرار رمز 2 " تکرار نماید .

-          در پایان در صورت درستی تمامی مراحل پیغام " عملیات با موفقیت انجام شد " ظاهر می شود .